Logo Audi

Skupujemy auta marki Audi

Zgłoś się do Skupu aut Caroland po bezpłatną wycenę Twojego Audi.

Audi to światowej sławy niemiecka marka motoryzacyjna, należąca do koncernu Volkswagen AG. Od ponad 100 lat zaskakuje cały świat motoryzacji swoimi nowatorskimi technologiami, a współcześni kierowcy samochodów Audi doskonale znają ich jakość oraz komfort użytkowania. Jako skup aut prowadzimy ciągły zakup pojazdów tej marki, niezależnie od jego stanu technicznego czy przebiegu!

Jak powstała marka Audi ?

Historia marki audi sięga aż 1899 roku, kiedy to August Horch wraz z Carlem Benzem założyli przedsiębiorstwo zajmujące się głównie produkcją luksusowych samochodów o nazwie A.Horch & Cie. Niemiecki inżynier Horch ze względu na ogromne zamiłowanie do rajdowych samochodów, planował rozwój firmy również w kierunku aut sportowych.

Niestety nie spotkał się z aprobatą wspólników, z którymi rozpoczął działalność. Dodatkowo problemy finansowe, które pojawiły się pod koniec pierwszej dekady XX w. doprowadziły w efekcie do opuszczenia firmy przez Horcha i założenia nowego przedsiębiorstwa o nazwie August Horch Automobilwerke. Bardzo podobna nazwa nowej działalności była powodem procesu sądowego w wyniku, którego Augustowi zabroniono używania własnego nazwiska w nazwie jego drugiej firmy. W kwietniu 1910 r. przemianował ją na Audi Automobilwerke. Było to doskonałym wyjściem z sytuacji, a nowa nazwa działalności Horcha nie była przypadkowa. Jego nazwisko w języku niemieckim to także czasownik “słuchać”, August przetłumaczył więc to słowo na łacinę i tak powstała nazwa AUDI.

W wyniku połączenia czterech przedsiębiorstw motoryzacyjnych w 1932 roku powstał koncern Auto Union. Każda z połączonych firm miała wcześniej swoją niszę na rynku motoryzacyjnym. Audi zajmowało się produkcją samochodów sportowych, firma Wanderer samochodów osobowych klasy średniej, HORCH samochodów premium z bogatym wykończeniem wnętrza, a DKW motocykli. Połączone firmy efektywnie współdziała na rynku motoryzacyjnym i nie miały wobec siebie konkurencyjnych zamiarów. Tym samym powstało logo Audi, słynne cztery okręgi w rzędzie przecinające się ze sobą, symbolizujące czterech zjednoczonych ze sobą producentów.
Od 1985 r. po dzień dzisiejszy koncern nosi nazwę Audi AG, a jego siedziba znajduje się w mieście Ingolstadt.

Nowatorskie technologie marki

Obecnie niemiecka Marka oferuje modele sportowe m. in. Audi TT, R8, modele terenowe takie jak Q3, Q5, Q7, Q8, osobowe np. A3, A4, A6, A8, a także bogatą gamę modeli elektrycznych
m. in. E-tron.

Skup samochodów marki Audi – jakie modele skupujemy?

Przejdź do góry