Logo marki Skoda

Skup aut marki Skoda

Zgłoś się do Skupu aut Caroland po darmową wycenę Twojej Skody.

Nasz doradca przyjedzie w dowolne wskazane miejsce w Trójmieście i okolicach oraz w woj. pomorskim, aby przedstawić ofertę na miejscu. Pieniądze otrzymasz gotówką od razu po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Historia marki Skoda

Škoda jest jedną z pięciu najstarszych firm produkujących samochody osobowe. Początki marki czeskiego producenta sięgają roku 1895 w Mlada Boleslav, kiedy to mechanik Vaclav Laurin i księgowy Vaclav Klement założyli firmę Laurin & Klement.
Początkowo zajmowali się naprawą i produkcją rowerów, a od 1898 r. dodatkowo poszerzyli swoją działalność również o produkcję motocykli. Trzy lata później zbudowali swoje pierwsze prototypowe auto Voiturette A, który napędzany był dwucylindrowym silnikiem o pojemności 1005 ccm i mocy 7 KM, a jego produkcja trwała 27 lat.

Wraz z rozwojem firmy Laurina i Klementa, równolegle zakład austriacko-węgierski w Pilznie przejmuje Emil Skoda, tym samym nadając mu nazwę Škoda Works. W 1859 roku zakład przemysłowy oprócz produkcji uzbrojenia produkowała również lokomotywy, statki, samoloty, obrabiarki, turbiny parowe i urządzenia do elektroenergetyki. Po zakończeniu I wojny światowej, zakład poszerzył swoją działalność również o produkcję samochodów, a pierwszym wyprodukowanym autem był model 25/100. Następnie w 1964 roku Škoda wypuściła na rynek rodzinny samochód – model 1000 MB.

Ostatecznie firmy postanowiły zjednoczyć się dla obopólnych korzyści, w 1925 roku doszło do fuzji Laurin & Klement z koncernem Skoda z Pilzna. Nazwę “Laurin & Klement” możemy jednak zaobserwować obecnie, jako oznaczenie samochodów najwyższej klasy premium marki Skoda.
Przełomowym momentem w historii Skody było nawiązanie współpracy z niemieckim koncernem motoryzacyjnym Volkswagen AG w 1991 roku. Pierwszym modelem, który zadebiutował na rynku motoryzacyjnym była Skoda Felicia, którą W 1999 roku zastąpiła Skoda Fabia.

Prowadzimy skup aut marki Skoda w zakresie różnych modeli. Są to między innymi:

Przejdź do góry