Logo marki Mercedes – Benz

Skup aut marki Mercedes – Benz

Zgłoś się do Skupu aut Caroland po darmową wycenę Twojego Mercedesa.

Nasz doradca przyjedzie w dowolne wskazane miejsce w Trójmieście i okolicach oraz w woj. pomorskim, aby przedstawić ofertę na miejscu. Pieniądze otrzymasz gotówką od razu po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Marka Mercedes-Benz dla entuzjastów motoryzacji jest nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych i znaczących producentów samochodów na świecie, ale jest wręcz bezpośrednio związana z samą koncepcją „samochodu”. Jako skup samochodów Caroland prowadzimy ciągły zakup pojazdów tej marki.

Najbardziej znana niemiecka marka

Skup aut Caroland prowadzi zakup samochodów marki Mercedes- Benz, dowolnego typu i stanu. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą swojego mercedesa, skontaktuj się z nami.

Kupujemy samochody bez względu na wiek

Prowadzony przez nas skup Mercedes-Benz, oferuje zakup modeli samochodów bez względu na to jaki jest ich stan techniczny. Gwarantujemy bezpłatną, uczciwą i obiektywną wycenę twojego samochodu. Nasz skup Mercedesów to miejsce, gdzie sprzedasz także pojazdy po wypadkach. Dysponujemy także lawetą, dzięki czemu możemy dojechać do miejsca, w którym znajduje się samochód. Wystarczy, że poinformujesz nas o stanie technicznym pojazdu i jego podstawowych parametrach.

Wydarzenie, które zapoczątkowało historię nie tylko niemieckiej marki, ale całego światowego przemysłu motoryzacyjnego, miało miejsce 29 stycznia 1886 roku. Właśnie tego dnia niemiecki inżynier i innowator o nazwisku Benz otrzymał patent nr 37435 – pierwszy na świecie samochód z silnikiem benzynowym.
W tym samym roku niezależnie od Benza, inżynier Gottlieb Daimler stworzył własny powóz zmotoryzowany. Daimler zmontował jednocylindrowy czterosuwowy silnik spalinowy. Miał być montowany w wagonach. W rozwoju nowej technologii Daimler był wspomagany przez inżyniera Wilhelma Maybacha. Benz założył firmę Benz & Cie w Mannheim w październiku 1883 r., a Daimler – Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) w listopadzie 1890 r. Od 1901 r. firma Daimlera zaczęła produkować samochody pod marką Mercedes.
Legendarna marka wzięła swoją nazwę od przydomka córki austriackiego biznesmena Emila Jellinka o imieniu Adriana (dziewczyna to Mercedes). Jej ojciec, wicekonsul honorowy w Monako, był zamożny i zainteresowany nowoczesną technologią. Na jego prośbę w 1897 roku Gottlieb Daimler zainstalował w pojeździe dwucylindrowy silnik o mocy 6 koni mechanicznych. Po sukcesie tego projektu zamówił kolejne 4 egzemplarze i sprzedał je z zyskiem. Połączenie dwóch najsłynniejszych wówczas niemieckich producentów nastąpiło w 1926 roku. Dzięki umowie przemysłowcy nie tylko zdołali przetrwać w trudnym okresie powojennym, ale także znacznie rozszerzyli swoją działalność.

Popularne modele samochodu

Logo Daimler-Benz AG to trójramienna gwiazda, która jest otoczona wieńcem – spuścizna logo Benz. W przyszłości wieniec ten zostanie zamieniony w regularne koło, które jest używane do dziś. Jedno z najprostszych (i rozpoznawalnych) logo w historii stało się symbolem luksusu i bogactwa. Współpraca Benza i Daimlera okazała się jedną z najdłuższych w historii motoryzacji, gdyż obie firmy w tym połączeniu przetrwały do 1998 roku. Ich pierwszym wspólnym samochodem był Model K.
W tym samym czasie pojawiły się Mercedesy CCK i SSKL zaprojektowane przez Hansa Niebla. Oprócz typowo sportowych wersji producent oferuje również kabriolety oraz modele produkcyjne z karoserią przystosowaną do rajdów.
W latach 1975-1986 powstał Mercedes W123, popularnie zwany „beczką”. W latach 80-tych zadebiutował model 190, który był produkowany w latach 1982-1993 i zastępowany przez klasę C. W tym samym czasie pojawił się popularny Mercedes W124, który był produkowany do 1997 roku. Następnie na rynku pojawia się W210, od 2002 roku zastępowany przez wersje W211, W212. Modele te nazywane są klasą E.
Dziś firma produkuje modele Mercedesów klasy A, B, C i E. Nowoczesne samochody marki słyną z bezpieczeństwa i nadal są uważane za najbardziej prestiżowe na świecie. Mercedes S Class został nawet wpisany do Księgi Rekordów jako „najbardziej wytrzymały samochód”.

Skup Mercedes-Benz

Prowadzimy skup samochodów Mercedes-Benz wszystkich dostępnych na rynku modeli. Ofertą skupu samochodów obejmujemy wszystkie roczniki i typy nadwozia, w tym i te najbardziej popularne jak:

Klasa A – model produkowany od 1997 roku, reprezentant niższej klasy średniej. Pierwsze modele W168 i W169 miały nadwozie kompaktowych minivanów i klasyfikowane były w segmencie B. Klasa A stała się pierwszym Mercedesem w historii o napędzie na przednie koła.

Klasa C – model produkowany od 1993 r., był najtańszym i najmniejszym samochodem w katalogu Mercedesa.

Klasa E – model produkowany jest od roku 1993 i należy do klasy wyższej średniej premium. Oferowane jest w wariantach nadwozia: sedan, kombi, coupe oraz kabriolet.

Klasa S – produkowana jest od roku 1972, luksusowa limuzyna klasy wyższej. Do dzisiaj sprzedano ponad 3 mln aut spośród dotychczasowych sześciu generacji modelu.

Klasa V – model Mercedesa produkowany w latach 1996-2003 oraz ponownie od roku 2014. To duży osobowy van, który powstał wyniku utworzenia wersji pasażerskiej z dostawczego Mercedesa Vito.

Vito – to produkowany od 1996 roku lekki samochód dostawczy, który aktualnie oferowany jest w trzech wariantach nadwozia: furgon, univan oraz kombi.

Sprinter – produkowany od 1995 roku model auta dostawczego i lekkiego samochodu ciężarowego o masie całkowitej do 5 ton. Model ten od momentu wprowadzenia na rynek sprzedano w liczbie prawie 2 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najchętniej nabywanych aut w swojej klasie.

Citan – model Mercedesa produkowany od roku 2012 mały samochód dostawczy przypisany do segmentu kombivanów.

Skup samochodów marki Mercedes – Benz – jakie modele skupujemy?

Citan

2023-09-12T12:44:14+00:00

Skup aut marki Mercedes - Benz, model Citan Mercedes Citan to niezwykle popularny i ceniony samochód dostawczy, produkowany od 2012 roku.

Citan2023-09-12T12:44:14+00:00

Sprinter

2023-09-12T12:21:31+00:00

Skup aut marki Mercedes - Benz, model Sprinter Mercedes Sprinter to seria ciężkich samochodów dostawczych i lekkich ciężarówek, która została wprowadzona

Sprinter2023-09-12T12:21:31+00:00

Vito

2023-09-12T12:19:18+00:00

Skup aut marki Mercedes - Benz, model Vito Mercedes Vito to lekki samochód dostawczy, produkowany od 1996 roku. Jest następcą modelu

Vito2023-09-12T12:19:18+00:00
Przejdź do góry