Logo marki Renault
Historia Renault sięga 24 grudnia 1898 roku, kiedy Louis Renault podjął wyzwanie wjechania swoją A Voiturette po stromej Rue Lepic w Montmartre w Paryżu. Dzięki temu wyścigowi otrzymał zamówienie na swoje pierwsze 12 „samochodów”. Jako skup aut prowadzimy ciągły zakup pojazdów tej marki.

Historia Renault

Louis Renault urodził się w typowej paryskiej rodzinie mieszczańskiej w lutym 1877 roku. Był najmłodszym dzieckiem w rodzinie, oprócz niego w domu dorastało dwóch braci i dwie siostry. Ojciec Louise, Alfred, był odnoszącym sukcesy biznesmenem, a matka Louise była córką bogatych sklepikarzy. Pierwszym samochodem skonstruowanym przez Louis Renault był „Model A” z silnikiem De Dion o mocy 1,75 KM. Samochód okazał się bardzo udany, a Louis wraz ze starszymi braćmi założył firmę Renault Brothers.

Od 1900 roku firma przeszła na produkcję dużych i potężnych maszyn. W 1901 r. Renault rozszerza swoją ofertę, doskonaląc modele D i E, zawiera międzynarodowy kontrakt licencyjny z montownią w Belgii. W 1905 roku bracia Renault byli jednymi z pierwszych, którzy wyprodukowali taksówki z nadwoziem Landauleta. Pojazdy te, nazywane „Brownings” ze względu na swój czarny kolor i kształt, stały się sławne podczas I wojny światowej, kiedy były w stanie przetransportować 5000 żołnierzy nad rzekę Marne.

W 1925 – Diament staje się logo Renault i jest po raz pierwszy instalowany w modelu 40CV, który zdobywa szereg rekordów, jeśli chodzi o przejechaną odległość, zużycie paliwa. Wygrywa też wyścig Monte Carlo. W 1945 roku firma została upaństwowiona i stała się przedsiębiorstwem państwowym, które otrzymało współczesną nazwę.

Znane modele Renault

Jednym z najsłynniejszych jest Renault 16. Model z napędem na przednie koła z 1,5-litrowym silnikiem był pionierem we wprowadzeniu nadwozia typu hatchback, jakie widzimy dzisiaj. Dzięki wszechstronnemu i wygodnemu wnętrzu oraz charakterystycznemu francuskiemu miękkiemu zawieszeniu samochód ten stał się eleganckim i praktycznym samochodem dla francuskiej klasy średniej.

W marcu 1986 roku pod indeksem 21 pojawiła się kolejna generacja Renault (indeks fabryczny nadwozia sedana to L48, kombi to K48). Kombi, które pojawiło się pół roku później pod własną nazwą Nevada, miało nadwozie wydłużone o 150 mm. W Europie Renault 21/Nevada było produkowane do 1995 roku, kiedy to zostało zastąpione przez Laguna. Latem 1988 roku Renault umocniło swoją pozycję w najpopularniejszej w Europie klasie C kompaktowych samochodów, wprowadzając na rynek hatchbacka Renault 19.

W 1990 roku rozpoczyna się produkcja modelu Clio, który od wielu lat jest jednym z najlepiej sprzedających się modeli we Francji. Druga generacja Clio pojawiła się w 1998 roku i od razu zyskała popularność. 31 marca 1992 roku rodzi się Renault Twingo i Renault Safrane. Jesienią 1997 roku produkowany jest Grand Espace z przedłużoną podstawą. Od 1998 roku samochód jest wyposażony w nowe silniki. 2000 – w Genewie zostaje przedstawiony crossover Koleos. W 2003 – Renault Megane II otrzymuje tytuł „Samochodu Roku”. Patrick Le Quement, główny projektant Renault, został wybrany Projektantem Roku. EuroNCAP uznaje Renault Megane II, Renault Vel Satis i Renault Espace IV za najbezpieczniejsze samochody na rynku.

Najpopularniejsze modele Renault

Prowadzimy skup samochodów Renault różnych modeli. Ofertą skupu samochodów obejmujemy wszystkie roczniki, modele i typy nadwozia, w tym i te najbardziej popularne jak:

  • Renault Clio – model kompaktowego, popularnego auta segmentu B, produkowany od 1990 roku.
  • Renault Megane – model samochodu klasy średniej, segmentu D, produkowany w Europie w latach 1993-2015.
  • Renault Laguna – to model dostępny w wersji liftback, kombi i coupe. Skupujemy wszystkie generacje tego samochodu.
  • Renault Scenic – kompaktowy minivan produkowany od 1996 roku, klasyfikowany w segmencie K. Renault Scenic dostępny jest w czterech generacjach, także w wariancie 7-osobowym jako Grand Scenic.
  • Renault Espace – produkowany od 1984 roku model zaliczany do klasy vanów, segment K, a od piątej generacji do crossoverów, segment I. Renault Espace to pierwszy europejski samochód rodzinny tego typu. Najnowszą generacją Renault Espace jest piąta wersja modelu.
  • Renault Kangoo – model produkowany od 1998 roku, niewielki samochód dostawczy z segmentu kombivanów. Renault Kangoo to jeden z najlepiej sprzedających się modeli w segmencie osobowo-dostawczych kompaktów.
  • Renault Trafic -model produkowany od roku 1981, średniej wielkości samochód dostawczo-osobowy. Poza wersją samochodu dostawczego, dostępna jest również wersja pasażerska.

Skup samochodów Renault

Prowadzimy skup samochodów osobowych marki Renault bez względu na ich stan techniczny. Oferujemy bezpłatną wycenę i satysfakcjonują dla klienta cenę. Skup Caroland to miejsce, w którym możesz sprzedać dowolny samochód Renault.

Przejdź do góry